Technologie wykorzystywane w produkcji zabawek dla dzieci

Pomimo tego, iż technologie oraz tworzywa wykorzystywane do produkcji zabawek znajdują się na bardzo zaawansowanym poziomie co raz więcej producentów artykułów dla dzieci decyduje się na materiały ekologiczne. Do produkcji zabawek dla najmłodszych używa się naturalnego drewna oraz farb nie zawierających szkodliwych dla dzieci substancji. Tego typu zabawki zyskują na popularności i zdecydowanie częściej kupowane są przez rodziców.

Ręczna produkcja

Zaskakującym może być fakt, że pomimo dostępu do w pełni zautomatyzowanego procesu produkcji zabawek dla dzieci, niektórzy producenci zdecydowali się na kontynuację produkcji w tradycyjnym, ręcznym wykonaniu. Z tego typu rozwiązań znane są od dawna zlokalizowane w hiszpańskim Alicante i jego okolicach fabryki produkujące lalki dla dzieci. Warto tutaj wspomnieć, iż rynek zabawkarski w Hiszpanii zdominowany jest przez ten rodzaj zabawki – blisko 70% produktów sprzedawanych w hiszpańskich sklepach z zabawkami do właśnie lalki.

Projektowane i wytwarzane z dbałością o najdrobniejszy szczegół lalki hiszpańskie od lat cieszą się popularnością wśród dzieci i rodziców na całym świecie. Ponad czterdzieści procent całej hiszpańskiej produkcji lalek przeznaczona jest na eksport. Pieczołowitość wykonania, przyjemne w dotyku materiały oraz modne ubranka sprawiły, że hiszpańskie lalki szybko znikają także z półek sklepów z zabawkami dla dzieci także w naszym kraju. Szczególną popularnością cieszą się pochodzące z Alicante lalki marki Paola Reina oraz hiszpańskie lalki Antonio Juan. Szeroką ofertę lalek wymienionych producentów znajdziemy wielu sklepach stacjonarnych oraz w ofercie dobrych sklepów internetowych.

Od właścicieli internetowego sklepu ZB posiadającego w swojej ofercie szeroką kolekcję oryginalnych hiszpańskich lalek dowiedzieliśmy się, iż rodzice co raz częściej podejmują bardziej świadome decyzje dokonując zakupu zabawki dla swojego dziecka. Dzięki zwiększonemu popytowi na dobrej jakości, bezpieczne i markowe zabawki dla dzieci udaje się zapobiec napływowi taniej produkcji zabawek z tynków azjatyckich.

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

    Archiwa

    Kategorie

    Meta

    pa Opublikowane przez: